BIP - Dokumenty szkolne BIP - Dla rodziców Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA

Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.

AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk

Apcja pah

AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2021/2022

SP nr 12 upamiętnia napaść sowietów na Polskę

Dzień Sybiraka

82 rocznica napaści ZSRR na Polskę.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im Mikołaja Kopernika w Starachowicach,  Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek i Związek Sybiraków Koło w Starachowicach, wziięli udział w uroczystościach miejskich z okazji Obchodów Dnia Sybiraka i 82 rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się zbiórką Pocztów Sztandarowych oraz Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Krzyż Katyński gdzie odbyło się uroczyste złożenie okolicznościowych wiązanek i zapalenie zniczy.
    Spo
łeczność starachowickich szkół podstawowych reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im Mikołaja Kopernika w Starachowicach, którzy zapewnili oprawę nabożeństwa i póżniejszą część artystyczną.

Pani dyrektor  placówki Anna Kierzkowska podkreślała, że jest to sposób na uczenie młodzieży odpowiedzialności za kraj, ale także żywe lekcje historii.

"Ludzi, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach jest już bardzo niewielu, dlatego naszym obowiązkiem jest w ich imieniu podtrzymywać pamięć. Nie możemy pozwolić na zagubienie wiedzy o nich, bo wtedy stracimy część naszej tożsamości" –podkreśliła.

otwórz- galeria zdjęć

Rodzice naszych uczniów zostali poinformowani  o możliwości zaszczepienia swoich dzieci na COVID - 19.
Szkoła pozostaje w kontakcie w kwestii szczepień
z przychodnią medyczną przy ul. Murarskiej.

Poniżej udostępnione zostały : Deklaracja na szczepienia

Rocznica "Obrony Starachowic"

W rocznicę "Obrony Starachowic" uczestniczyliśmy w uroczystościach pod pomnikiem poświęconym bohaterskim "Obrońcom Starachowic" którzy stawiali opór niemieckiemu wojsku, które zaatakowało Polskę w dniu 1 września 1939 roku. Od godziny 13 wspólnie ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest nasi harcerze z 38 STARACHOWICKA DRUŻYNA HARCERSKA im. E.Plater pełnili wartę przed pomnikiem na ul 17-go Stycznia. Podczas głównych uroczystości od godziny 15, dodatkowo wartę wystawili harcerze z Wilczego Szczepu i kadeci z ZDZ-tu.

Zachęcamy do głosowania na projekt nr 1  zgłoszony przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2022r.

link do strony

Jeśli projekt uzyska akceptację Państwa głosujących, jedno z urządzeń AED
 umiejscowione będzie na budynku Szkoły Podstawowej nr 12

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW NA OBIADY na adres obiady@sp12.starachowice.eu

KOSZT JEDNEGO  OBIADU  -  6 ,00 zł

OBIADY BĘDĄ WYDAWANE OD  06 WRZEŚNIA 2021r.

WPŁATY NA OBIADY ZA MIESIĄC

wrzesień  2021r.

19 dni x 6,00 = 114,00 zł

Deklaracja na szczepienia -pobierz dok.
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19 - otwórz dok.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021-2022

Nowy rok szkolny 2021 -2022 uważamy za rozpoczęty.

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek razem ze swoją zastępczynią ds. Społecznych Anetą Nasternak oraz kierownikiem Referatu Edukacji, Kultury, Sportu, Turystki i Promocji Miasta Włodzimierzem Jedynakiem odwiedzili dzisiaj naszą szkołę.

Było pożegnanie w związku z przejściem na emeryturę Pani dyrektor Mścisławy Ewy Kłaczkowskiej.

Dziękujemy za trudną i ciężką pracę na rzecz naszej szkoły. Życzymy dużo odpoczynku i wszystkiego dobrego.

Funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 im Mikołaja Kopernika powierzono Pani Annie Kierzkowskiej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia i wytrwałości.