BIP - Dokumenty szkolne  BIP - Dla rodziców  Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA


Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.


AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk


Apcja pah


KONKURSY

Bieżące informacje o konkursach znajdziecie państwo w zakładce "Aktualności".
Informacje o konkursach z roku szkolnego 2014/2015 znajdują się w zakładce "Archiwum".Administrator strony
mgr Tomasz WójcikDWUNASTKA NA PODIUM.

Drugie miejsce w Konkursie "Ekologia, my i region w którym Żyjemy" zorganizowanym przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w roku szkolnym 2012/2013.

bezpieczni
   P
ięcioosobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach, w skład której weszli: Julia Grudniewska, Julia Sopińska, Maria Styczyńska, Kacper Pastuszka i Kamil Pater przystąpiła do ogłoszonego konkursu.
   Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie przygotowali poster na jeden z czterech zaproponowanych przez organizatorów tematów.
    Aby przygotować taki poster uczniowie wspólnie z opiekunką p. Katarzyną Banasik poświęcili dużo czasu na wykonywanie zdjęć, wyszukiwanie informacji, odpowiednie opracowanie graficzne przygotowywanej pracy.Komisja konkursowa doceniła wkład pracy uczniów, ich pomysłowość i przyznała im II miejsce w pierwszym etapie.
    Do drugiego etapu mogły przejść jedynie trzy osoby, przed którymi czekał test wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dotyczącej parków krajobrazowych nazego województwa oraz naszego kraju. Trzy uczennice: Julia Grudniewska, Julia Sopińska, Maria Styczyńska weszły do ścisłego finału i tam również rozwiązując bardzo trudny test zajęły drugą lokatę.
   Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim uczniom, którzy dotarli do finału, a także ich szkołom bardzo atrakcyjne nagrody.
   Uczniowie są bardzo zadowoleni z odniesionego sukcesu mimo, iż okupili go ciężką pracą uważąją, że było warto. Jest to wielki sukces dla tych uczniów, ich opiekunki i szkoły. Tak podsumowuje p. Katarzyna Banasik - opiekun grupy.


        Dnia 22 czerwca 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach gościli uczniowie starachowickich szkół - autorzy wierszy nadesłanych na XI Starachowicki Konkurs Poezji Chrześcijańskiej "Mój przyjaciel anioł".
Nie zabrakło wśród nich uczniów naszej szkoły. Maria Styczyńska z klasy V "a", którą do konkursu przygotowała polonistka pani Anna Łojek, zdobyła II miejsce. III miejsce zajęła Paulina Kułaga z klasy VI "c", która swój wiersz napisała pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pani Ewy Kłaczkowskiej. Uczeń pani Jolanty Klamczyńskiej - Marcel Niwicki z klasy IV "a" otrzymał wyróżnienie.KONKURS HUMANISTYCZNY

bezpieczni
   Po raz kolejny uczennica pani Anny Łojek (polonistki) i pana Tomasza Wójcika (historyka) została finalistką Konkursu Humanistycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.
  Ola Jagiełło jest uczennicą klasy VI "a".
   W I etapie Konkursu Humanistycznego Ola rozwiązywała test sprawdzający wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego, historii i sztuki.
W eliminacjach powiatowych zredagowała wypracowanie na wybrany temat. W eliminacjach wojewódzkich także rozwiązywała test z zakresu przedmiotów humanistycznych.
   Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów w konkursach przedmiotowych na kolejnym etapie edukacji, gdyż w tym roku kończy ona naukę w naszej szkole.KONKURS TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ

bezpieczni
   7 listopada 2011 roku w Starachowickim Centrum Kultury odbyło się uroczyste 
  podsumowanie VII Starachowickiego Konkursu Twórczości Literackiej pod hasłem: " Rodzino, stań się tym, czym jesteś". Uczennice naszej szkoły: Kaja Kosztowniak z klasy V "a" , Aleksandra Jagiełło z klasy VI "a" oraz Klaudia Wójcik z klasy V "c" pod kierunkiem polonistki pani Anny Łojek zredagowały na konkurs prace epickie i wiersze. Finalistką konkursu została Kaja Kosztowniak - autorka "Przypowieści o rodzinie".
  Organizatorzy - Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach  - przygotowali dla zwycięzców dyplomy i nagrody rzeczowe.

 
 
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczne ferie - bezpieczne zabawy zimowe"


Uczniowie klas I - III naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym dotyczącym bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Wykonali prace dowolną techniką plastyczną, w których przedstawili swoje pomysły na bezpieczny wypoczynek zimowy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 13
w Starachowicach.
Praca Julii Ostatek z klasy II "a" otrzymała wyróżnienie.
Nagrody za udział w konkursie otrzymały również:
Weronika Jabłońska i Martyna Krawczyk z klasy II "a" i Weronika Trzos
z klasy III "a". 

"ZAWODY RATOWNICZE "

bezpieczni
24 września 2010 roku na terenie harcerskim Zalewu Lubianka odbyły się             IX Wojewódzkie Zawody Ratownicze o puchar Starosty Starachowic. W trzech kategoriach wiekowych konkurowało 28 drużyn z terenu powiatu i województwa. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
1. Marta Pęczek VIc
2. Wiktoria Sokołowska VIc
3. Wiktoria Krzemińska VIc
4. Artur Nicpoń VIb
5. Przemysław Dróżdż VIb
Do zawodów przygotowywały uczniów panie Anna Pytel i Beata Sobczak. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, którą badał test wiedzy składający się z 50 pytań. Następnie w czterech symulowanych scenkach musieli udzielić pierwszej pomocy ofiarom różnych wypadków - pogryzienie przez psa, pobicie z krowotokiem z nosa, zawał, rana szarpana z krwotokiem. Drużyna z "Dwunastki" w ostatecznej klasyfikacja zajęła 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych na dziesięć startujących zespołów. Otrzymała puchar i dyplom z rąk wicestarosty Andrzeja Sendeckiego oraz nagrody indywidualne dla każdego zawodnika. Dla szkoły wywalczyli apteczkę pierwszej pomocy. Gratulujemy!!!
     

 
  "BEZPIECZNI NA DROGACH "


bezpieczni
Konkurs plastyczny zorganizowała Komenda powiatowa Policji, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki oraz Harcerska Drużyna Ratownicza Starachowice.
W konkursie tym uczniowie szkół podstawowych zaprezentowali prace z zakresu pierwszej pomocy lub bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      
   
     
           

       

 

 "EKOLOGIA, MY I REGION, W KTÓRYM ŻYJEMY"
konkurs ekologia
                                                                                                           
 Pod takim tytułem Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach ogłosił konkursdla najmłodszych mieszkańców Świętokrzyskiego. Nasi uczniowie: Magdalena Grudniewska, Martyna Pomorska, Zuzanna Staniszewska, Maciej Pawelec i Jakub Iwan wykonali poster, promujący walory przyrodnicze, krajobrazowe i turystyczne Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Praca zyskała 38 punktów na 40 możliwych. W drugim etapie konkursu, teście wiedzy z zakresu ekologii, wystartowali: Martyna Pomorska, Maciej Pawelec i Jakub Iwan. Uczniowie świetnie sobie poradzili. Zajęli II miejsce w województwie świętokrzyskim.Nagrodami były wspaniałe pomoce naukowe dla szkoły i uczniów. Uczniów przygotowała p. Katarzyna Banasik.


                         "POLSKA - MOJA OJCZYZNA" 
                                                                             
ojczyznaUczniowie klasy IIc wykonali 10 prac na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem
"Polska moja ojczyzna - 30 rocznica powstania NSZZ Solidarność, owoc nadziei, wiary i tęsknoty pokoleń Polaków ku Niepodległości".
Rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu powiatowym odbyło sie 19 lutego 2010r. w MDK w Starachowicach. Organizatorzy konkursu wyrazili podziękowanie wychowawcom i uczestnikom konkursu za zainteresowanie tym trudnym, ale bardzo ważnym w historii Polski.
Opiekun p. Barbara Zacharska otrzymała podziekowanie. Nagrodzeni uczniowie klasy IIc to:
Daria Kaczor - II miejsce
Julia Pryciak - II miejsce
Kaja Rolka - wyróżnienie.
                            
 
                                                 


Copyright. (c) Company SP_12 Starachowice, 2009 r. All rights reserved.

Design provided by Free Web Templates - your source for free website templates